Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Mayıs 2023 Pazartesi

Yurt dışında oy kullanma işlemi sürüyor

İkinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimleri için, yurt dışı seçim bölgesinde oy kullanma işlemi sürüyor. Hafta sonu birçok yerde kuyruklar oluştu.

Yurt dışında oy kullanma işlemi sürüyor

Türkiye’de ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimi için yurt dışında oy kullanma işlemleri, cumartesi günü başladı. En fazla seçmenin bulunduğu Almanya’da, ilk gün 200 binden fazla seçmen sandığa gitti. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), pazar günü saat 19.35 itibarıyla, yurt dışı seçim bölgelerinde toplam 1 milyon 38 bin seçmenin oy kullandığını açıkladı.

Almanya'da en fazla Türk seçmenin bulunduğu Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Köln, Essen, Düsseldorf ve Münster başkonsolosluklarında rekor katılımla oy kullanıldı.

Konsolosluklarda oy kullanma işlemi, 24 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00’a kadar devam edecek. Gümrük kapılarında ise sandıklar 28 Mayıs Pazar günü saat 17.00’da kapanacak.

İlk tur

İlk turda yurt dışında seçime katılma oranı yüzde 49,40 olmuştu. 1 milyon 691 bin 287 seçmen oy kullanmıştı. İlk turda, oyların yüzde 57,70’ini Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 39,68’ini Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 0,94’ünü Muharrem İnce, yüzde 1,68’ini ise Sinan Oğan almıştı.

Geri Dön 22 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN