Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mart 2024 Perşembe

Musk: Tesla fabrikasına saldırı son derece aptalca

Tesla fabrikasına yönelik sabotaj eylemini aşırı solcu bir grubun üstlenmesi üzerine, Tesla CEO'su Elon Musk, "Fosil yakıtlı yerine elektrikli araçların üretimini durdurmak son derece aptalca" dedi.

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Berlin yakınlarındaki Grünheide fabrikasında, bir elektrik direğinde çıkan yangın sonucu elektrik kesintisi yaşanması üzerine üretim cuma gününe kadar durduruldu. Bu durumun şirkete 100 milyonlarca avro zarar vereceği öngörülüyor. Olayı, aşırı solcu 'Volkan Grubu' isimli örgüt üstlenerek, 8 Mart Kadınlar Günü'ne atfen Tesla'ya karşı bir sabotaj gerçekleştirdiklerini açıkladı. Grup, Tesla'nın dünya kaynaklarını tükettiğini iddia ederken, Elon Musk'ı 'teknofaşist' olarak tanımladı ve Tesla sahiplerini araçlarını ateşe vermekle tehdit etti.

Polis, saldırının faillerini ve aşırı solcu bir grubun eyleme karışıp karışmadığını araştırıyor. Brandenburg İçişleri Bakanı ve Eyalet Başbakanı, eğer bulgular doğrulanırsa, bu eylemin kritik altyapıya karşı alçakça bir saldırı olduğunu ve terörizm kapsamında değerlendirileceğini belirtti.

Musk: Son derece aptalca

Tesla CEO'su Elon Musk, eko-teröristlerin neden elektrikli araçların üretildiği bir tesisin elektrik altyapısına zarar verdiğini sorgulayarak, bu hareketi 'son derece aptalca' bulduğunu ifade etti. Musk, “Eko-teröristler neden elektrikli araçlar ve halk için kullanılan bir trafo merkezini yaksın ki? Bunlar ya dünyadaki en aptal eko-teröristleri ya da iyi çevresel hedefleri olmayanların kuklaları. Fosil yakıtlı araçlar yerine elektrikli araçların üretimini durdurmak son derece aptalca" ifadelerini kullandı.

Grünheide'deki Tesla fabrikasının genişletilmesine karşı çıkan bölge sakinleri, fabrika için kesilen ağaçlara tepki göstermişti. Volkan Grubu, geçmişte de altyapıya yönelik çeşitli sabotaj eylemleriyle suçlanıyor ve bu eylemleriyle teknik altyapıyı hedef almışlardı.

Geri Dön 07 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN