Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Temmuz 2024 Salı

Her ayın ilk cumartesi toplu taşıma ücretsiz

Almanya'nın Rheinland Pfalz eyaletinin başkenti Mainz'da, "0-Avro Cumartesi" adlı ücretsiz otobüs ve tren bileti uygulaması 6 Temmuz Cumartesi günü başladı.

Bu kampanya kapsamında her ayın ilk cumartesi günü vatandaşlar otobüs, yerel tren ve tramvayla ücretsiz seyahat edebilecekler. Uygulama, Mainz şehir bölgesi ile birlikte Wackernheim ve Zornheim'daki tüm otobüs, tramvay ve yerel trenlerde geçerli olacak. Yanlışlıkla bilet alan kişilerin masrafları geri ödenmeyecek ve abonelik veya Deutschlandticket sahipleri de promosyon günleri için geri ödeme alamayacak. Şehir idaresi, bu uygulamanın her cumartesi günü 25 bin avroya mal olmasını bekliyor.

"0-Euro Cumartesi"nin başlangıçta bir yıl sürmesi planlanıyor ve toplamda 12 gün geçerli olacak. 

Tarihler şu şekilde:

2024: 6 Temmuz, 3 Ağustos, 7 Eylül, 5 Ekim, 2 Kasım, 7 Aralık

2025: 4 Ocak, 1 Şubat, 1 Mart, 5 Nisan, 3 Mayıs, 7 Haziran

Mainz şehri, bu uygulama ile otoparkların daha az kalabalık olmasını ve daha fazla insanın toplu taşımaya geçmesini umuyor. Mainz Belediye Başkanı Nino Haase, "Mainz şehri olarak ulaşım geçişinde önemli trendleri belirlemek istiyoruz" dedi.

Geri Dön 09 Temmuz 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN