Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Eylül 2022 Çarşamba

Birlik: Konut yardımının detayları acilen netleşmeli

Birlik Partileri (CDU/CSU), Başbakan Olaf Scholz tarafından Almanya tarihinin en büyük konut reformu olarak duyurulan paketin ayrıntılarının olmamasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada detayların acilen netleşmesi gerektiği söylendi.

Birlik partileri, Eylül ayı başında Başbakan Olaf Scholz (SPD) tarafından sunulan ‘Federal Almanya Cumhuriyeti tarihindeki en büyük konut yardımı reformuna’ ilişkin hiçbir ayrıntı bulunmamasını eleştirdi. CDU'nun Konut ve İmar Sözcüsü Jan-Marco Luczak, "Konut yardımından kimden faydalanacak ve finansmanı nasıl sağlanacak mümkün olan en kısa sürede netleştirilmeli” dedi. “Almanya’da insanlar kışın kiralarını nasıl karşılayabileceklerini bilmiyorlar, orta sınıf korku içinde” diyen CDU Sözcüsü, “İnsanların yardım bekleyip bekleyemeyeceklerini hızlı bir şekilde bilmeleri gerekiyor" ifadelerini kullandı.

CSU Konut Uzmanı Emmi Zeulner ise, “Yasanın, 2023 Ocak ayından itibaren zamanında uygulanacağına inanmıyorum” dedi ve Ekonomi Bakanı Habeck'in nükleer santralleri kapatarak elektrik arzını daha da azaltmak istemesini ‘çok sorumsuzca’ olarak değerlendirdi.

Konut yardımı reformuyla birlikte, konut yardımı alanların sayısının ocak ayından itibaren yaklaşık 600 bin haneden 2 milyonun üzerine çıkması bekleniyor. Ancak, bunun nasıl uygulanacağı ve finanse edileceği hala belirsiz SPD’li Federal İmar Bakanı Klara Geywitz de geçtiğimiz gün 2 milyon kişiye konut yardımında bulunmak istediklerini söylemişti.

Geri Dön 21 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN