Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Şubat 2023 Pazar

Almanya, Türkiye’nin yanında

Türkiye’de yaşanan deprem sonrası Almanya’dan deprem bölgesine destek yağdı.

Şansölye Olaf Scholz, depremin ilk günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziyelerini iletti. Alman Federal Meclisi’nde (Bundestag), depremde vefat edenler için saygı duruşunda bulunuldu. 

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti yardım kuruluşu ISAR’ın gönüllü kurtarma ekibinden 41 kişi, 7 kurtarma köpeği, 2 güvenlik görevlisi ve 14 gazeteci Türkiye’ye gitti. 

Suriye'nin de ağır etkilenip binlerce kişinin öldüğü deprem felaketinde Bild gazetesi her iki ülkeye acilen 1 milyon avro bağışladı. 

Berlin-Kreuzberg’de hizmet veren tekstil ve mobilya şirketi Karadeniz Export, depremzedelere yorgan göndermek için 2,5 avro bağış kabul etti. Export, alınan yorganların Türkiye’ye yola çıktığını açıkladı. 

Deutsche Telekom, 15 Şubat'a kadar Türkiye ve Suriye'ye yapılacak aramalar ve atılacak SMS'lerden ücret almayacağını açıkladı. Deutsche Telekom'un ardından Telefonica Almanya da 17 Şubat'a kadar Türkiye ve Suriye’ye yapılacak aramaların ücretlendirilmeyeceğini bildirdi. 

Alman hükûmeti, depremzedelerin acil ihtiyaçlar arasında olan, çadır, uyku tulumu, battaniye, kamp yatağı, ısıtıcı ve jeneratör içeren 80 tonu aşkın malzeme ve ekipman yolladı. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Kall, Federal Teknik Yardım Kurumu'nun depremde uzmanlaşmış 50 personel ve 4 köpekle bölgeye ulaştığını ve halihazırda Federal Polis Teşkilatı'na bağlı 3 doktor ve 17 sağlıkçı ile 5 köpek sahibinin bulunduğu 25 memurun köpeklerle birlikte Türkiye'de olduğunu açıkladı. 

Aşağı Saksonya Eyaleti, depremzedeler için 50 çadır, 50 çadır ısıtıcısı, 15 bin portatif yatak, 5 bin battaniye ve 5 bin set giysi sağlanacağını bildirdi. 

Bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci'nin kurduğu biyoteknoloji firması BioNTech de Türkiye ve Suriye'ye şirketin 1 milyon avro bağışladığını dile getirdi. 

Geri Dön 12 Şubat 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN