Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Haziran 2022 Cumartesi

Zenginler servetine servet kattı

Global Wealth 2022 raporuna göre dünyada zenginlerin serveti 2021’de bir önceki yıla göre yüzde 10,3 arttı, 473 trilyon dolara ulaştı. En çok zengin ABD'de yaşıyor. ABD'yi sırasıyla Çin ve Almanya takip ediyor.

Uzmanlara göre bu, savaş ve pandemiye rağmen son 10 yılın en güçlü artışı. 

Almanya'da genelinde ise varlıklar yüzde 10 artarak, 20,2 trilyon dolara çıktı. Ancak dağılımın eşit olmadığına, ülkede yaşayan 3 bin 100 süper zenginin, tüm finansal varlıkların beşte birinden fazlasına sahip olduğuna dikkat çekildi. Almanya’da en çok değerlenen alan ise gayrimenkul sektörü oldu. Üçüncü çeyrekte daire ve konut fiyatları bir önceki yıla göre ortalama yüzde 12 arttı.

Zenginler kulübünün zirvesinde, 25 bin 800 kişiyle ABD, ikinci sırada ise 8 bin 500 kişiyle Çin yer alıyor. Almanya ise 3 bin 100 zenginle listenin üçüncü sırasında. Küresel olarak, yaklaşık 69 bin ultra zenginin, dünya genelinde finansal varlıkların yüzde 15'ine sahip olduğu açıklandı. Araştırmayı yapan uzmanlar, savaş ve salgına rağmen zenginlerin servetine servet kattığını, krizlerden etkilenmediğini açıkladı. 

Geri Dön 11 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN