Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2022 Cumartesi

Yerel seçim sonuçları: Muhafazakar Parti’ye destek azaldı

Birleşik Krallık’ta dün yapılan yerel seçimlerin ilk sonuçlarına göre, iktidardaki Muhafazakar Parti, önemli ölçüde oy kaybetti, en çok oyu ana muhalefetteki İşçi Partisi aldı.

Muhafazakar Partinin lideri Başbakan Boris Johnson, bazı bölgelerde ‘sert’ kayıplar verdiklerini kabul etti, "Sonuçlar, partimizin artan hayat pahalılığına odaklanması gerektiğini gösteriyor" dedi. 

Ana muhalefetteki İşçi Partisi, Londra’da uzun süredir Muhafazakar Parti tarafından yönetilen bazı kritik belediyelerde birinci çıktı. Parti lideri Starmer, partisinin bir dönüm noktasında olduğunu ve ‘gelecek genel seçimleri kazanma yoluna girdiğini’ savundu. 

BBC’nin yerel seçim sonuçlarını kullanarak hazırladığı modellemeye göre, şimdi genel seçimler yapılsa, İşçi Partisi’nin yüzde 35 oy oranı ile birinci olacağı, Muhafazakar Parti’nin ise yüzde 30 oy alacağı tahmin ediliyor.

Geri Dön 07 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN