Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Haziran 2022 Salı

Vergi indiriminden sonra fiyatlar yükseldi

ADAC dizel fiyatlarının vergi indiriminin başladığı 1 Haziran’a nazaran daha pahalı olduğunu açıkladı.

Vergi indiriminden sonra fiyatlar yükseldi

ADAC tarafından yapılan açıklamada, dizel fiyatının 1 Haziran’da başlayan vergi indirimi (litre başı 16,7 sent) öncesine göre yine daha pahalı olduğu belirtildi. Ülke genelinde, litre başı dizel fiyatı 2.054 avroya çıktı ve böylece 31 Mayıs'ta 2.044 avro olan dizel fiyatı vergi indirimine rağmen aşılmış oldu.

Pazar günü litre fiyatı 1.913 avro olan Super E10 benzin ise, dizelin aksine son günlerde ucuzladı.

Super E10, Pazar günü vergi indiriminden önceki güne göre 23,8 sent daha ucuzdu. Federal hükümetin hesaplarına göre bu vergi indirimi bütçede 3,15 milyar avroluk gelir kaybına neden olacak.

ADAC verilerine göre ülke genelinde dizelin litre başı fiyatı 10 Mart'ta 2.321 avro; E10 benzin ise 14 Mart'ta 2.203 avro ile rekor seviyeye ulaşmıştı.

Geri Dön 21 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN