Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2022 Çarşamba

Vergi indirimi geliyor ama benzin fiyatları hemen düşmeyebilir

Almanya’da 1 Haziran’dan itibaren benzin ve dizele vergi indirimi geliyor. Ancak benzin istasyonları vergi indiriminin tüketiciye hemen yansıtmak zorunda olmadıklarını söylüyor.

Vergi indirimi geliyor ama benzin fiyatları hemen düşmeyebilir

Almanya genelinde 1 Haziran’dan itibaren benzinde ve dizelde vergi indirimi başlıyor. Buna göre, dizelin litre fiyatı 14 sent, benzinin ise yaklaşık 29,50 sent düşecek. Şu anda güncel fiyatlar litre başına iki avronun üzerinde. Başlangıçta 3 ay olarak planlanan indirimlerle araç sahipleri rahatlatılmak isteniyor. Ancak benzin istasyonları şirketleri aynı fikirde değil. 

Benzin İstasyonları Birliği Başkanı Duraid El Obeid, Business Insider'a verdiği demeçte, “Benzin istasyonu işletmecileri, vergi indirimini, tüketicilere hemen yansıtmak zorunda değil. Özellikle daha küçük benzin istasyonu şirketleri bu yüzden ciddi ekonomik kayıplar yaşayabilir. Ancak, daha büyük benzin istasyonu zincirleri indirimleri çok daha hızlı uygulayabilir” şeklinde konuştu.

Auto Club Europa (ACE)’den yapılan açıklamada ise “1 Haziran’dan itibaren benzin istasyonlarında ciddi bir yoğunluk yaşanacak. Fiyatları belirleyen ana şey talep. Bu yüzden rakamların ancak birkaç gün sonra düşebileceğini varsayıyoruz” ifadeleri kullanıldı. 

Geri Dön 25 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN