Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Mayıs 2022 Perşembe

Ülkeye girişlerde 3G kuralı askıya alınıyor

Almanya’ya giriş yapanlarda 3G şartı, (yani aşı yaptırma, hastalığı atlatma veya negatif PCR testi sonucu) aranıyordu. Bu uygulama kabine onayladıktan sonra 1 Haziran’dan itibaren yaz dönemi için kaldırılıyor.

Ülkeye girişlerde 3G kuralı askıya alınıyor

Almanya koronavirüs tedbirlerini yaz dönemi için gevşetmeye hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Lauterbach, 1 Haziran ila 31 Ağustos tarihleri arasında ülkeye girişlerde 3G şartının askıya alınacağını duyurdu. Lauterbach gerekçe olarak vakaların azalmasını gösterdi.

Şu an hiçbir ülkenin varyant alanı olarak belirlenmediğine işaret eden Lauterbach, "Yaz aylarında bazı ülkeler riskli kategorisine dahil edilirse, o ülkelerden dönenler, Almanya’ya girişte karantinaya alınacak” dedi. Bu kişiler aşılanmış ya da iyileşmiş olsa bile 14 gün karantinada kalma mecburiyetleri var" diye konuştu.

Funke Medya’nın haberine göre yönetmelikte yapılacak değişiklikle yalnızca AB tarafından onaylanan aşıların değil, DSÖ’nün onayladığı tüm aşılar ülkeye girişte tanınabilecek.

Korona’dan Korunma Yönetmeliği, Hessen’da 22 Haziran’a, Kuzey Ren Vestfalya’da ise 23 Haziran’a kadar uzatıldı. Toplu taşımada, bakım ve sağlık tesislerinde, mültecilerin ve evsizlerin kaldığı barınma merkezlerinde maske zorunluluğu devam edecek. Sağlık ve bakım kuruluşlarında da test mecburiyeti sürecek. Hessen Eyaleti Başbakanı Volker Bouffier, mevcut önlemlerin 1 ay daha uzatılmasının sebebinin savunmasız grupları virüsten korumak olduğunu söyledi.

Geri Dön 26 Mayıs 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN