Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Haziran 2022 Perşembe

Ücretsiz test tartışması devam ediyor

Almanya’da Sağlık Bakanlığı ücretsiz testlerin yalnızca belirtileri olanlara, küçük çocuklara ve hamileler gibi belirli risk grubundakilere uygulanacağını açıkladı. Tepkiler ise gecikmedi.

Almanya’da artan dolandırıcılık vakaları nedeniyle ücretsiz testlerin yalnızca belirli gruplara uygulanmasına karar verildi. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, yapılmayan testlerin devlete fatura edildiğini açıklamıştı. ARD’de bir yayına katılan Sağlık Bakanı, eyaletlerin ücretsiz testlere devam etmek istediğini ancak ödeme yapmak istemediğini söyledi. Ücretsiz test uygulamasını doğru bulduğunu ancak sınırlı şekilde uygulanmasını gerektiğini söyleyen Bakan Lauterbach, böylece daha iyi kontrol edilebileceğini belirtti.

FDP Bütçe Uzmanı Karsten Klein, “Ücretsiz testler eskisi gibi devam etmeyecek. Enfeksiyona karşı korunma ve salgın hastalıklarla mücadele, öncelikle eyaletlerin sorumluluğundadır ve bu finansman için de geçerli” dedi.

Tepkiler gecikmedi

Sosyal dernek VdK ie sınırlı ücretsiz test uygulamasının ihmalkârlık olacağı görüşünde. Enfeksiyon sayısının zaten çok yüksek olduğuna ve kesinlikle artmaya devam edeceğine dikkati çeken Dernek Başkanı Verena Bentele, "Salgın ücretsiz testler olmadan ölçülemez" ifadesini kullandı. 

Alman Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch da ücretsiz testlerin sınırlama olmaksızın sürmesi gerektiğini vurguladı Rheinische Post'ta verdiği demeçte. Brysch, "Testlerin yalnızca hastaneler ve bakım evleri ile sınırlandırılması, bakıma muhtaç 3,2 milyon kişiyi, yakınlarını ve bakıcılarını dışarda bırakmak anlamına gelir” dedi.

Yasal Sağlık Sigortası Doktorları Birliği (KBV) Başkanı Andreas Gassen, dpa’ya verdiği demeçte, koronavirüse yakalananların hastalığı şu anda genelikle çok hafif atlattığını söyledi. “Enfekte olanların çoğu bunu fark etmiyor bile” diyen Gassen, “Bu nedenle, tek başına vaka sayılarındaki artış, maske zorunluluğu gibi temel önlemlerin getirilmesine gerekçe oluşturamaz” dedi.

Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek (CSU), hastane ve bakım evlerine gelen ziyaretçiler için ücretsiz testlerinin yapılmasından yana olduğunu söyledi. Holetschek, “Salgın insanların yaşamlarının korunması öncelikli konu olmalıdır, bunun nasıl finanse edileceği değil. Bakım evini gelen ziyaretçilerin, ‘artık test ücretini karşılayamayacağım için büyükannemi ziyaret edemiyorum’ demesini istemiyorum" diye konuştu.

Geri Dön 23 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN