Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2022 Perşembe

Sürücü kurslarında eğitmen açığı

Hessen’daki sürücü kurslarındaki eğitmen açığı kritik seviyelere yükseldi. Sürücü kursları, eğitmenler için cazip hâle gelmek için farklı teklifler sunuyor.

Hessenschau’nun haberine göre, eğitmenlere sunulan teklifler arasında daha fazla tatil, ilk çalışma gününden itibaren araç kullanımı ve bonus gibi uygulamalar da var. Federal İş Ajansı’nın (Bundesagentur) istatistiklerine göre sürüş eğitmenlerinin aylık ortalama kazancı 3 bin 200 avro. Uzmanlar, sürüş eğitmenleri altın zamanını yaşıyor diyor. 

Neden talep düşük?

Sürüş eğitmeni olmanın önünde 21 yaş ve maliyet gibi bazı engeller var. Gençler, bu eğitimden geçmek için özel kurslara 15 bin avroya yakın para ödüyor. Uzmanlar bu rakamların mesleki bir eğitim için fahiş olduğunu söylüyor ve gençlerin bu işi artık tercih etmediğini bildiriyor. İş Ajansı’nın istatistiklerine  göre de Hessen’daki direksiyon eğitmenlerinin yaş ortalaması 52. Diğer taraftan Hessen Sürüş Eğitmenleri Derneği ise eğitimci sayısının 2019 yılından beri düzenli olarak arttığını bildirdi. 

Geri Dön 11 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN