Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

SPD’den KDV’yi temel ihtiyaçlarda askıya alma çağrısı

Berlin SPD Meclis Grup Lideri Raed Saleh KDV’nin askıya alınmasını önerdi. Saleh, FDP’nin maliye politikaları üzerine daha çok konuşulması gerektiğini söyleyerek "İnsanların yaşamak için ihtiyaç duyduğu her şeyden KDV’nin geçici olarak kaldırılmasını talep ediyorum" dedi.

Federal Maliye Bakanı ve FDP lideri Christian Lindner geçtiğimiz hafta bu yıl içinde yeni bir yardım paketi olmayacağını açıklamıştı. Ancak artan hayat pahalılığı nedeniyle, politikacılar ve ekonomistler bir kez daha vergi indirimleri çağrısında bulundu. Berlin SPD Meclis Grup Lideri Raed Saleh KDV’nin askıya alınmasını önerdi. Saleh, “Temel ihtiyaç ürünlerinde KDV'nin geçici olarak kaldırılmasını talep ediyorum. İnsanların yaşamak için ihtiyaç duyduğu her şey buna dahil, havyar veya şampanya hariç. FDP’nin maliye politikaları üzerine daha çok konuşmalıyız” dedi. 

Federal Tarım Bakanı Cem Özdemir de gıda ürünlerinde KDV’nin kaldırılmasını önermişti. 

Geçen hafta sonu, Bavyera Başbakanı Markus Söder de benzer şekilde KDV’nin kaldırılmasını talep etmiş ve “Orta sınıfa hızlı ve etkili bir şekilde yardım etmeliyiz” demişti. 

FDP’li Meclis Grup Lideri Christian Dürr ise, “KDV indirimi düşük gelirli insanları rahatlatmak için doğru bir yol değil. Salgın sırasında düşen KDV oranları cüzdanlara çok yansımadı” demişti. 

Ancak Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü (DIW) Başkanı Marcel Fratzscher'e göre, 2020'deki vergi indirimi düşük gelirliler de dahil olmak üzere vatandaşı oldukça rahatlatmıştı. 

KDV’de oranlar, yüzde 7 ila yüzde 19 arasında değişiyor. Devlet, geçen yıl KDV’den 187,5 milyar avro gibi devasa bir gelir elde etti. Bu yılki beklentiler ise enflasyon nedeniyle 200 milyar avronun üzerinde. 

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN