Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2022 Çarşamba

Sosyal yardımla geçinenlere yönelik yaptırımlar hafifletilebilir

Koalisyon hükûmeti, sosyal yardımlarla geçinenlere yönelik yaptırımları hafifletmek istiyor. Hafifletilmek istenen yaptırımlar arasında suistimal kaynaklı yapılan ödenek kesintileri bulunuyor.

Süddeutsche Zeitung’da yer alan habere göre; özellikle Job Centerların, randevuların kaçırılması durumunda ya da talep edilen eğitime katılmama durumunda ödenek kesimine gitmesi gelecek yılın ortasına kadar kısıtlanmak isteniyor. Hartz 4 alan biri Jobcenter’da randevusunu kaçırdığı takdirde ödeneğinden yüzde 10 kesinti yapılıyor. FDP buna direniyor ancak Yeşiller yaptırımlarla ilgili yeni düzenlemelerde ısrarcı. Vatandaşlık Parası’nın (Bürgergeld) ana hatlarıyla 1 Ocak 2023'de yürürlüğe girmesi bekleniyor. Federal İş Ajansı ise yaptırımların kaldırılması vergi ödeyen insanlar için adaletsiz olabilir diyor. 

FDP Parlamento Grubu Vatandaşlık Parası (Bürgergeld) Sözcüsü Jens Teutrine: “Bu yaptırımlar liberaller için önemli, sürelerin kaçırılması durumunda yardımlar yüzde 10’a kadar azaltılabilir. Bu tür son tarih ihlalleri ve bildirimde bulunmama, tüm yaptırımların dörtte üçünü oluşturuyor” dedi.

SPD meclis grup lideri Dagmar Schmidt memnun oldu. "Yaptırımların ertelenmesine ilişkin anlaşmadan memnunum. Artık vatandaş parasının uygulanmasına odaklanabiliriz“ dedi. 

Yakın zamanda yaklaşık 3,5 milyon Hartz 4 alıcısının toplam yaklaşık yüzde 1,5'ine yaptırım uygulandı. 

 

Geri Dön 18 Mayıs 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN