Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

Slovenya’nın Trump yanlısı popülist lideri ağır yenilgi aldı

Slovenya’nın ABD’nin eski başkanı Donald Trump’ı desteklediğini söyleyen popülist Başbakanı Janez Jansa parlamento seçimlerinde solcu parti tarafından ağır yenilgiye uğratıldı.

Seçimde Jansa’nın partisi yüzde 24 oy aldı. Ocak ayında kurulan ve sol eğilimli olan Robert Golob’un liderlik ettiği Özgürlük Hareketi Partisi ise yüzde 34,5 oy aldı.

Jansa sık sık kanunları çiğnediği, demokratik standartları hiçe saydığı ve basın özgürlüğünü kısıtladığı konusunda eleştiriler alıyordu. Seçimi kazanan partinin lideri Golob ise "Zaferimiz, ülkemize yeniden özgürlüğü getirecek" dedi.

Golob’un parlamentodaki diğer sol görüşlü partilerle birlikte bir koalisyon oluşturması bekleniyor.

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN