Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Nisan 2022 Salı

Skandal sonrası istifa eden bakana 75 bin 600 avro tazminat

Geçtiğimiz yıl Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yaşanan sel felaketi sonrası tatile gittiği ortaya çıkan Federal Aile Bakanı Anne Spiegel istifa etmişti. Spiegel yalnızca 4 ay bu görevde bulundu ancak 75 bin 600 avro ödenek alacağı açıklandı. Bakanın alacağı ödenek tartışma yarattı.

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde geçtiğimiz yıl sel felaketi yaşanmış ve en az 184 kişi yaşamını yitirmişti. Yaşanan sel felaketi sonrası tatile gittiği ortaya çıkan Federal Aile Bakanı Anne Spiegel ise istifa etmişti. Spiegel yalnızca 4 ay bu görevde bulunmasına rağmen alacağı ödeneğin (Übergangsgeld) 75 bin 600 avro olduğu açıklandı. Bakanın alacağı bu para ülkede tartışmalara sebep oldu.

Federal Vergi Mükellefleri Derneği Başkan Yardımcısı Michael Jäger, Bild Gazetesi’ne demeç verdi. Jäger, bakan olarak görev yapılan bir günün ardından istifa edilmesi hâlinde 75 bin 600 avro ödenek alındığının altını çizerek "Bu rakam oldukça yüksek ve abartalı" diye konuştu.

Geri Dön 12 Nisan 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN