Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Haziran 2022 Cuma

Seçim yenilgisi sonrası Macron’dan ‘kavgayı geride bırakalım’ çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, seçimde çoğunluğu kaybetmesinin ardından ilk kez ulusa seslendi. Macron ‘kavgayı geride bırakma’ çağrısı yaptı.

Seçim yenilgisi sonrası Macron’dan ‘kavgayı geride bırakalım’ çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, dün akşam, pazar günkü seçimlerde koalisyonunun mecliste salt çoğunluğu kaybetmesinin ardından ilk defa halka seslendi. "Farklı şekilde yönetmeyi ve kanun yapmayı öğrenmeliyiz" diyen Macron, muhalefet partilerinin önemli konularda kendisiyle işbirliği yapmaya hazır olduğunu ileri sürdü ve ‘kavgayı geride bırakma’ çağrısında bulundu.

Muhalefet partileri ise, taviz vermeye hazır olmadıklarını vurguladı. Cumhuriyetçiler Partisi’nden milletvekili Bruno Retailleau, Macron’a güven olmadığını dile getirdi. 

Macron, Meclis’te salt çoğunluğu sağlayacak bir koalisyon kuramazsa, meclisin feshedilmesi ve yeniden seçime gidilmesi ihtimaller dahilinde. 

Geri Dön 24 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN