Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Eylül 2022 Salı

Scholz umutlu

Almanya Başbakanı Olaf Scholz cumartesi günleri yayımladığı rutin mesajda bu kez enerji kriziyle ilgili konuştu. Scholz, "Ülke olarak el ele vereceğiz ve bunun üstesinden geleceğiz. Çünkü biz bir dayanışma ülkesiyiz” mesajı verdi.

Avrupa’nın çok kritik bir dönem yaşadığını söyleyen Şansöyle Scholz, "Bunu sadece Ukraynalılar değil, Avrupa'da biz ve dünyada birçok kişi de her gün hissediyor. Ancak bu duruma hazırlıklıyız” dedi.

Ukrayna Savaşı nedeniyle Rusya'nın doğalgaz sevkiyatını kesmesine hazırlıklı olduklarını belirten Scholz, “Önlem olarak kuzey kıyılarına terminaller inşa ettik ve kömürlü termik santrallerin üretim kapasitesinden yararlandık. Gerektiğinde kullanılmak üzere 2 nükleer santrali rezervde tutuyoruz" dedi. Scholz, doğalgaz depolamaya devam edildiğini de aktardı.

Scholz, hükûmetinin Rusya'ya olan enerji bağımlılığını azaltmak için aldığı tedbirleri büyük başarı olarak niteledi. Diğer yandan tüm sorunların da henüz çözülmediğini, özellikle enerji fiyatlarındaki aşırı artıştan kaynaklanan sorunların devam ettiğini belirten Scholz, "Muhtemelen atlatacağız" dedi.

Geri Dön 13 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN