Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2022 Perşembe

Savaşın etkisi: Siyasi partilerin kurucu değerleri sarsıldı

Ukrayna’da devam eden savaşın etkileri koalisyon partilerinin de kurucu değerlerini değiştirdi. Bilim insanları, koalisyon hükûmetinin kuruluş programındaki hedeflerin şu an uygulanamayacağını söylüyor.

Tagesschau’nın haberine göre konuyu Freie Universität Berlin’den bilim insanları ele aldı. Çevre dostu ve silahlanma karşıtı politikalarını esneten Yeşiller için kömür, linyit gibi fosil yakıtların yeniden kullanılması ve silahlanma artık tabu  olmaktan çıktı. Yeşiller hem ordunun modernleştirilmesine ayrılan bütçeye, hem de Ukrayna’ya ağır silah sevkiyatına destek verdi. Sosyal Demokratlar da Rusya politikasını tamamen değiştirdi ve Ukrayna’ya silah sevkiyatına yeşil ışık yaktı. 

Koalisyon içinde parti değerlerine en bağlı kalan ise Hür Demokratlar oldu. Özellikle Maliye Bakanı Lindner borç frenine geri dönmekte ısrarcı ve hız sınırının kaldırılması gibi önerileri kesinlikle reddediyor. Ancak siyaset bilimcilere göre, mevcut kriz durumunda FDP’de kararlarını gözden geçirmek zorunda kalabilir. 

Anketler ne diyor?

Seçim anketlerine göre SPD’deki düşüş sürüyor. Son oranlara göre CDU/CSU oylarını yüzde 1 yükselterek yüzde 27’ye çıktı. Yeşiller yüzde 24’te sabit kalırken, SPD yüzde 1’lik düşüşle yüzde 18’e geriledi. Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) yüzde 10, liberal FDP yüzde 7 ve Sol Parti yüzde 5.

Geri Dön 04 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN