Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Salgının Almanya’ya maliyeti 53,2 milyar avro oldu

Alman hükümeti koronavirüs aşılarının tedariki için 6,8 milyar avro harcarken, aşılama, aşı merkezleri, Covid-19 testleri, koruyucu maskeler ve ek ödeneklerin maliyeti 46,4 milyara ulaştı. Bu da toplamda 53,2 milyar avroluk bir maliyet anlamına geliyor.

Almanya Sağlık Bakanlığı'nın Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisinin bir soru önergesine verdiği yanıta göre, hükümet koronavirüs aşılarının tedariki için Haziran ayı başına kadar yaklaşık 6 milyar 800 milyon avro harcadı. Koronavirüs aşıları için harcanan para ile birlikte bu maliyetin 53,2 milyar avro olduğu kaydedildi.

Muhalefetten eleştiri

Muhalefetteki Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) meclis grubu, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'ın koronavirüse karşı yeni aşı satın alma planlarını eleştirdi. CSU'lu vekil Pilsinger, sağlık sigortalarının primlerinin artırılacağını duyuran Bakan Lauterbach'ın bir yandan da 'plansızca' milyarlarca avro tutarında yeni aşı ısmarlamasına tepki gösterdi. Pilsinger, sonbahar ve kış aylarında koronavirüsün hangi varyantının baskın olacağının bilinmediğini belirterek, bunun düşünülmüş bir 'kriz yönetimi' olmadığını savundu.

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN