Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Temmuz 2022 Cuma

Sağlık sistemi krizi geliyor: Hastaneler darboğazda

Alman Tabipler Birliği Başkanı Susanne Johna, sağlık sisteminde yeni bir krizin yaşanabileceğine dikkat çekti ve hastanelerin darboğazda olduğunu söyledi.

Sağlık sistemi krizi geliyor: Hastaneler darboğazda

Almanya’da koronavirüs salgını yeniden kendini hissettirmeye başladı. Son 24 saatte ülke genelinde 135 bin 402 yeni vaka tespit edilirken 108 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Handelsblatt’a konuşan Başkan Johna, “Schleswig-Holstein’daki gibi enfeksiyon sayılarının arttığı hastanelerde darboğazlar yaşanıyor. Benzer tablo diğer eyaletlerde de söz konusu. Acil servislerde ve yoğun bakımlarda personel eksik nedeniyle durum endişe verici bir hal alıyor. Önümüzdeki haftalarda salgın nedeniyle çalışan sayısı daha da azalabilir” diye konuştu. 

Sendika Başkanı Johna, sonbaharda koronavirüs salgınıyla birlikte grip salgının da eş zamanlı olarak başlayabileceğine dikkat çekti. Johna, "Politikacıların yaz tatilinden önce önlemler üzerinde anlaşamaması büyük bir hata. Salgının üçüncü yılında bu hazırlıklar yetersiz” dedi.

Öte yandan Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Korona Uzman Komisyonu raporlarına yönelik eleştirilere “Komisyon’un planlanmasında hatalar oldu, ekipteki virolog sayısı yeterli değildi. Ancak bunun benimle bir ilgisi yok. Raporun sonbaharda alınacak önlemler için bir yapı taşı olduğunu düşünüyorum” şeklinde yanıt verdi. 

 

Geri Dön 08 Temmuz 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN