Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Ağustos 2022 Cumartesi

Sağlık Bakanı yeni koronavirüs önlemlerini savundu

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, koronavirüs dalgasının hafiflemesine karşın sonbaharda beklenen olası bir dalgaya karşı hükûmetin koronavirüs stratejisini savundu.

Sağlık Bakanı yeni koronavirüs önlemlerini savundu

Bakan Lauterbach, "Yaz dalgasında vaka sayılarında ve ölüm oranlarında düşüş var. Bildirilmeyen vakalar olsa bile şu bir gerçek ki vaka sayıları düşüyor” dedi. Sonbahardaki olası koronavirüs dalgası senaryolarının tamamında vaka sayılarında artış hesaplandığını hatırlatan Sağlık Bakanı, bunun temel nedeninin insanların kapalı mekanlarda yoğunlaşacak olması olduğunu söyledi.

Lauterbach; Enfeksiyondan Korunma Yasası taslağına göre, eyaletlerin 1 Ekim'den itibaren kapalı mekanlarda maske kuralı getirme zorunluluğunun olmayacağını, yalnızca seçeneğinin olacağını vurguladı. İki aşamalı bir plandan bahseden bakan ilkinde maske zorunluluğuna ilişkin istisnalar olabileceğini, ikinci aşamada ise istisna olmayacağını söyledi. Lauterbach, ikinci aşamada, yani genel yapının tehlikeye girdiği durumda, kapalı mekanlarda kişi sınırlamasının geçerli olacağını ve mesafenin korunamadığı açık alanda da maske zorunluğu olacağını belirtti.

Geri Dön 13 Ağustos 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN