Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2022 Çarşamba

Sağlık Bakanı hakkında suç duyurusu

Berlin Eyalet Parlamentosu önceki dönem milletvekillerinden Marcel Luthe, Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach hakkında, izolasyondan erken çıktığı ve koronavirüs kurallarına uymadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Sağlık Bakanı hakkında suç duyurusu

Berliner Zeitung’a konuşan Luthe, benzer ihlallerle suçlanan ve bu ihlallerden dolayı cezalandırılacak yüzlerce kişi olduğunu ve bakanın da eşit muamele görmesi gerektiğini söyledi. Lauterbach 4 Ağustos’ta koronavirüse yakalanmış ancak 10 Ağustos’ta kabine ziyareti için izolasyona son vermişti. Bakan Robert Koch Enstitüsü’nün izolasyon kuralına aslında uymuştu. Yani beşinci gün negatif bir test sonucu ile izolasyonu sonlandırmıştı. Ancak o süre zarfında Lauterbach’ın semptom göstermeye devam ettiği iddia edildi. 

Berlin eyaletinde geçerli koronavirüs yönetmeliğine göre, son 48 saatte herhangi bir semptom görülmemesi halinde 10 günlük karantina süresi sonlandırılabiliyor. PCR testinin negatif olması durumunda bile yönetmelikte hiçbir istisna yok. Luthe de suç duyurusunda bu maddeyi işaret etti.

CDU Berlin Meclis Grup Başkanı Kai Wegner de Lauterbach'ın davranışını eleştirdi. Wegner, "Sorumlu bakan bile koronavirüs düzenlemelerine uymuyorsa bir şeyler değişmeli. Kurallar anlaşılır ve ılımlı olmalı. Koronavirüs politikası netlik ve güvenilirlik gerektirir" dedi.

Geri Dön 17 Ağustos 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN