Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Nisan 2022 Pazartesi

Rusya-Ukrayna savaşında son durum

Birleşmiş Milletler, Ukrayna’da en az 2 bin 72 sivilin öldüğünü, 5 milyona yakın Ukraynalının ülkeyi terk ettiğini bildirdi.

Rusya-Ukrayna savaşında son durum

Rusya-Ukrayna savaşı sürüyor. Birleşmiş Milletler raporuna göre Ukrayna’da en az 2 bin 72 sivil yaşamını yitirdi, 2 bin 818 sivil ise yaralandı. Savaşın ardından 4 milyon 934 bin 415 Ukraynalı ise ülkelerini terk etmek zorunda kaldı. Almanya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre ülkeye giriş yapan Ukraynalı sayısı 357 bin 253. Ne var ki sınırlarda sabit bir kontrol yapılmadığı için gerçek sayının daha yüksek olduğu düşünülüyor.

Hükûmet bütçeyi artırdı, koalisyonda fikir ayrılıkları var

Öte yandan Almanya’da federal hükûmet Ukrayna’ya yeterince destek sağlamamakla eleştiriliyor. Eleştiriler sonrası hükûmet, dost ülkeler için oluşturulan yardım bütçesinin 2 milyar avro artırılmasını kararlaştırdı. Maliye Bakanı Lidner, fonların çoğunun Ukrayna için kullanılacağını duyurdu.

Ukrayna’ya ağır silahlar gönderilmesi konusunda görüş ayrılıkları yaşanıyor. Koalisyondaki Yeşiller Partisi ve Hür Demokrat Parti (FDP), Ukrayna’ya ağır silahlar gönderilmesini talep ederken, koalisyonun büyük ortağı SPD’de zıt fikirler mevcut.

AB, 50 milyon avro daha ayırdı

Avrupa Birliği ise Ukrayna’ya insani yardım için 50 milyon avro daha harcanacağını bildirdi. Bu bütçenin 45 milyon avroluk kısmı Ukrayna’daki insani projelere tahsis edilecek. 5 milyon avro ise Ukrayna’nın komşusu olan ve yüz binlerce mülteciyi ağırlayan Moldovya’ya ayrılacak.

140 kişiye 'Z' soruşturması

RND’de yer alan habere göre ise Almanya genelinde 24 Şubat tarihinden bu yana 140 kişi hakkında ‘Z’ sembolü soruşturması açıldı. Söz konusu sembol, Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaşı destekleme anlamına geliyor.

Geri Dön 18 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN