Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2022 Salı

Refah Eşitliği Derneği: Sosyal yardım acilen artırılmalı

Alman Refah Eşitliği Derneği Başkanı Ulrich Schneider, sosyal yardımların yüzde 50 oranında artırılması gerektiğini söyledi.

Schneider, "Herkes için bir yardım paketine değil, ihtiyacı olan dar gelirli için büyük bir yardım paketine ihtiyaç var" dedi ve sosyal yardımın yüzde 50 oranında artırılması çağrısını yaptı.

"Yüzde 10'luk artış yeterli değil"

Siyasi olarak bunun mümkün olduğunu savunan Schneider ZDF’de yaptığı konuşmada, "Para siyasette. Bu, vatandaşlara neyi vermek isteyip istemediğinizle ilgili bir soru" ifadelerini kullandı. Konut yardımlarının da genişletilmesini talep eden Schneider, yüzde 10’luk bir artışın asla yeterli olmayacağını söyleyerek "Gençler için 3 avro olan yemek yardımı (Lebensmittelpauschale) 3,30 avroya çıkacak. Bununla bir genci bir gün boyu geçinmesi mümkün mü? Bu gerçekten kötü bir şaka" dedi.

"Saçma miktarda zam yapılacaksa adı aynı kalsın"

Dernek olarak yaptıkları hesaplamayı paylaşan Schneider, "Yardımın 450 avrodan 678 avroya çıkarılması gerekiyor" dedi. Hartz IV’in adının değiştirilip Bürgergeld olmasına ilişkin de Schneider, “Ancak miktar bu şekilde artırılırsa, Hartz IV vatandaşın yararına olarak güncellemiş diyebiliriz. Yoksa saçma miktarlarda zam yapılacaksa, adı aynı kalsın daha iyi” dedi. 

Geri Dön 16 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN