Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

Perakende sektöründe satışlar 28 yılın en düşük seviyesinde

Yüksek enflasyon nedeniyle, haziran ayında Almanya'da perakende sektöründe satışlar 1994'ten bu yana, gıda sektöründe ise 2016’dan bu yana en düşük seviyeyi gördü.

Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre, haziran ayında satış geçen yılın ayına göre yüzde 8,8, mayıs ayına oranla ise yüzde 1,6 oranında düştü. Bu da kayıtların tutulmaya başladığı 1994’ten bu yana en büyük düşüş oldu.

Diğer taraftan, gastronomi sektöründe ise satışlar, mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 8,6 arttı. Mayıs ayı itibarıyla neredeyse kriz öncesi seviyelerine ulaşan tekstil, giyim, ayakkabı ve deri sektöründeki satışlar da haziran ayında nisan ayına göre yüzde 5,4 düştü.

Alman Perakendeciler Derneği'nin (HDE) düşen tüketici alım istediği nedeniyle, önümüzdeki aylarda satışların daha da düşeceğini tahmin ediyor. 

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN