Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Haziran 2022 Cumartesi

"Olumlu düşün" tavsiyeleri yetersiz kaldı: Milyonlarca yetişkin depresyonda

Almanya’da yaklaşık 5 milyon yetişkin depresyonda. Sağlık Bakanlığı, depresyonun ciddiyetinin hafife alındığını söyledi.

Almanya'da yaklaşık 5 milyon yetişkin depresyonda. Üstelik bunlar içinde, ‘kendini topla’ veya ‘olumlu düşün’ gibi tavsiyelerin yetersiz kaldığı profesyonel yardıma ihtiyacı olan çok sayıda kişi bulunuyor.

Birçok kişi utandığı için yardım istemiyor

Federal Sağlık Bakanlığı, depresyonun en yaygın hastalıklar arasında yer almasına rağmen, ciddiyetinin hafife alındığına dikkat çekti. Neredeyse her 5 yetişkin Alman’dan 1’i hayatlarının bir döneminde depresyondan muzdarip oldu. Depresyona girenlerin çoğu bundan utandığı için doktora gitmekten ve yardım istemekten çekiniyor. 

Salgında depresyon vakaları arttı

Özellikle koronavirüs salgını sürecinde depresyon vakaları ciddi oranda arttı. Uzmanlar, depresyonda olan kişilere, profesyonel yardım almalarını şiddetle tavsiye ediyor ve depresyonun; yaş, cinsiyet ve sosyal statüden bağımsız olarak herkesi etkileyebileceğini vurguluyor.

Geri Dön 11 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN