Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2022 Cuma

Olaf Scholz’dan herkese yardım sözü

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yüksek enflasyon nedeniyle vatandaşın sırtına binen yükün hafifletileceğinin sözünü verdi ve yeni paketi anlattı. Scholz, "Kimse artan fiyatları tek başına göğüslemek zorunda kalmayacak" dedi.

Olaf Scholz’dan herkese yardım sözü

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, halka yaptığı konuşmada önceden kararlaştırılan yardım paketlerinin de ötesinde vergi indirimi de dahil olmak üzere yeni bir destek paketi hazırlandığını söyledi. Yeni paketlerin 30 milyar avro değerinde olacağını söyleyen Başbakan; Hartz IV sisteminin yerine gelecek Bürgegeld ile, konut yardımlarına yapılacak iyileştirmelerle ve asgari ücretin yükseltilmesiyle vatandaşın yükünün hafifletileceğini ifade etti.

Scholz, "Vatandaşlara yeni destek paketleri devam edecek. Hükûmet olarak bunu yapmaya kararlıyız. Kimse artan fiyatları tek başına göğüslemek zorunda kalmayacak. Vatandaşların bu zor dönemi atlatması için her şeyi yapacağız. Asla yalnız yürümeyeceksiniz!” dedi.

Lindner'in paketini övdü

Maliye Bakanı Christian Lindner’in hazırladığı ekonomik yardım planını öven Scholz, planın hem yardım alanları hem de düşük ve orta gelirlileri desteklediğini savundu. Ancak SPD’li siyasetçiler Scholz ile aynı fikirde deği. Birçok SPD’li isim önceki gün Lindner’in ekonomik planını "En çok zenginler faydalanacak" diyerek eleştirmişti.

"Almanya sosyal bir devlet, toplumsal çatışma olmaz"

Almanya’nın sosyal bir devlet olduğunu vurgulayan Scholz, "Artan enerji fiyatları nedeniyle geniş çaplı bir toplumsal çatışma olacağını sanmıyorum" diye konuştu. Scholz, son yıllarda Alman enerji politikasında hatalar yapıldığını kabul ederek, kendisinin de mensubu olduğu önceki hükümetin enerji politikasını eleştirdi. Scholz, trafik ışığı koalisyonu olarak rüzgar ve güneş enerjisine, yenilenebilir enerjiye çok önem verdiklerini söyledi ve yenilenebilir kaynaklardan özellikle elektrik ve hidrojen olmak üzere büyük miktarlarda uygun fiyatlı enerji üretme sözü verdi.

Almanya'nın gaz depolama tesislerini doldurmaya devam etmesini beklediğini söyleyen Scholz, “Enerji krizi sırasında, halen faaliyette olan üç nükleer santralin daha uzun süre çalışmasına izin verilmesi gerektiği düşünülüyor. Bu konuda yakında bir karar verilecek” dedi.

Geri Dön 12 Ağustos 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN