Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Nisan 2022 Cuma

Öğrenciler Sorbonne Üniversitesi’ni işgal etti: Ne Macron ne Le Pen

Fransa’da ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışacak Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Le Pen’i protesto eden öğrenciler Sorbonne Üniversitesi’ni işgal etti.

Öğrenciler Sorbonne Üniversitesi’ni işgal etti: Ne Macron ne Le Pen

Fransa’da ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimleri 24 Nisan’da. İlk turda en çok oy alan iki aday olan mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile aşırı sağcı Le Pen yarışacak.

Bu sonucu protesto eden öğrenciler, ülkenin başkenti Paris’te bulunan Sorbonne Üniversitesi’ni işgal etti. Öğrenciler üniversite duvarlarına "Faşizm bir seçenek değildir" yazdı ve "Ne Macron ne Le Pen", "Aşırı sağa hayır" sloganları attı.

Üniversite rektörü ve Macron'dan tepki

Eyleme tepki gecikmedi. Üniversite Rektörü Christophe Kerrero eylemi ‘yasa dışı’ olarak nitelendirdi ve maddi zararı kınadı. Cumhurbaşkanı Macron ise "Tüm kurallara karşı çıkmaya başlarsak demokrasi anarşiye dönüşür" yorumunu yaptı.

Geri Dön 15 Nisan 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN