Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Haziran 2022 Perşembe

"O tabak bitecek...."

İsviçre’de bir Hint restoranı, açık büfeden yemek alanların tabaklarını bitirmemesi durumunda 5 frank daha fazla para almaya karar verdi.

İsviçre’nin Baden bölgesinde bir Hint restoranı, yemek israfıyla mücadele etmek için yeni bir yöntem geliştirdi. Restoranın açık büfe kısmından yararlanan müşteriler, tabaklarına aldığı yemeği bitiremezlerse, 5 frank daha fazla hesap ödeyecekler. 

Hint kültüründe yemeğin çok değerli olduğunu, ülkesinde birçok kişinin karnını doyuracak yemek bulamadığını dile getiren restoran sahibi, bu şekilde insanların tabağına yiyebileceklerinden fazla yemek almalarını engellemek istediğini söyledi. İşletmeci, şimdiye kadar kimseye 5 frank ceza kesilmediğini, sadece tabağını bitirmeyenlerin uyarıldığını aktardı.

Geri Dön 30 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN