Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Haziran 2022 Perşembe

Maliye Bakanı: Nükleer santrallerin hizmet süresininin uzatılması önerilerine açığım

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, artan enerji fiyatları nedeniyle nükleer santrallerin hizmet süresinin uzatılması gibi önerilere açık olduğunu söyledi.

Maliye Bakanı: Nükleer santrallerin hizmet süresininin uzatılması önerilerine açığım

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, ARD kanalında Maischberg programına katıldı. Enerji krizine dikkat çeken Lindner, “Artan enerji fiyatları yüzünden nükleer santrallerin hizmet ömürlerinin uzatılması gibi önerilere açığım, güvenli santrallerimiz var. Enerji arzı sorununu ideolojilerden bağımsız değerlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Lindner, benzinde vergi indirimi takibinin Rekabet Kurumu’nun görevi olduğunu söyledi. Bakan Lindner, “Benzinin ne kadar depolandığı, rafinerilerin kapasitesi ve  gayrimeşru fiyat anlaşmalarının olup olmadığıyla Rekabet Kurumu ilgilenmeli” diye konuştu.

Bakan ayrıca, “Akaryakıt fiyatları dünya pazarıyla ilgili bir durum. Almanya’da maalesef Bavyera benzini değil, İngiliz şirketlerinin benzini satılıyor. Kendi petrol kuyumuz olsa durum değişirdi” dedi.

Sonbaharda alınmak istenen önlemler için acele edilmemesi gerektiğini söyleyen Lindner, “Önlemlerle ilgili olarak bilimsel değerlendirmeleri ve raporları beklemeliyiz. Özgürlüklere genel bir kısıtlama getirilmesine karşıyım” diye konuştu. 

INSA: Almanların yarısı nükleer enerjiyi destekliyor

BILD gazetesi adına INSA araştırma şirketi tarafından yapılan ankete katılanların yüzde 50’si mevcut enerji krizi göz önüne alındığında Almanya'daki nükleer enerjiye dönüşün mantıklı olacağını söyledi. Yüzde 35 ise nükleer enerjiye her durumda karşı.

Yeşiller seçmenlerinin yalnızca yüzde 63’ü; SPD seçmenlerinin ise yüzde 49'u nükleer enerji karşı olduklarını belirtti.

Diğer taraftan Almanya'da yüzde 53'lük bir çoğunluk, yeni nükleer santrallerin inşasına karşı. Ankete katılanların üçte biri (yüzde 33) ise Almanya’da yeni nükleer santral kurulmasından yana.

Geri Dön 09 Haziran 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN