Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2022 Salı

Maliye Bakanı: 9 avroluk biletlere ayıracak bütçemiz yok

Maliye Bakanı Christian Lindner, 9 avroluk toplu taşıma biletlerinin süresinin uzatılması taleplerine ilişkin "Bütçemiz yok" karşılığını verdi.

Maliye Bakanı: 9 avroluk biletlere ayıracak bütçemiz yok

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen, Ulaştırma Bakanları Konferansı’nda eyaletler, 9 avroluk bilet uygulamasından sonra da indirimlerin devam etmesi gerektiğini bildirmiş, yeni tarifelerin finansmanı konusunda federal hükûmetten destek istemişlerdi.

Tagesschau’nun haberine göre, Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, indirimli biletlerle ilgili önerilere açık. Yeni tarifeler konusunda, eyaletlerin projenin finansmanına katılımı, belirleyeci bir rol oynayacak. Siyasi partilerden ve taşımacılık, çevre koruma derneklerinden de çok sayıda öneri var. Bunların arasında yıllık 365 avroluk bilet, aylık 29 avroluk bölgesel bilet, 49 avroluk ülke genelinde geçerli olacak bir bilet ve toplu taşıma tamamen ücretsiz olsun gibi öneriler de var. Özellikle Yeşiller, indirimler konusunda ısrarcı. 

Ancak Maliye Bakanı Christian Lindner, 9 avroluk bilet uygulamasının devam etmesiyle ilgili önerileri sert eleştirdi, Augsburger Allgemeine’a verdiği röportajda, “Uygulamanın devam etmesi, taşrada yaşayan, tren kullanma şansı olmayan, ulaşımını yalnızca arabayla yapabilenler için adil değil. Vergi gelirleri, halkın tamamının faydalanabileceği yerlerde değerlendirilmeli. İndirimli biletler için kullanılabilecek bir bütçe yok” dedi. Lindner, ‘bedavacı zihniyete’ (Gratismentalität) karşı olduğunu yazınca Twitter’dan eleştiri yağmuruna tutuldu. 

Geri Dön 09 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN