Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Temmuz 2022 Perşembe

Lufthansa’da grev: Binden fazla uçuş iptal edildi

Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın 20 bin havalimanı personeli Ver.di Sendikası’nın çağrısı ile 1 günlük greve gitti. Grev nedeniyle 134 bin yolcuyu kapsayan binden fazla uçuş iptal edildi.

Lufthansa’da grev: Binden fazla uçuş iptal edildi

Almanya'nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanı'nı işleten Fraport şirketi, dün planlanan 1160 uçuştan 725'inin grev nedeniyle iptal edildiğini duyurdu. Lufthansa iptal ettiği uçuş sayısını 646 olarak duyurmuştu. Ancak Lufthansa personelinden yardım alan başka havayolu şirketleri de olduğu için iptal edilen uçuş sayısı arttı. 

Grev, bugün yerel saatle 06.00’da sona erdi. Bununla birlikte bugünden sonra da bazı uçuşların iptal edilebileceği söylendi.

İşçiler ne istiyor?

Verdi, havalimanlarında personel açığından kaynaklanan iş yükü ve yüksek enflasyon oranını gerekçe göstererek işçilerin maaşlarının önümüzdeki bir yıl için ayda en az 350 avro artırılmasını talep ediyor. Lufthansa ise yüzde 9,5 oranında bir zamma tekabül eden bu talebi reddediyor.

Lufthansa yılın geri kalanı için ayda 150 avro artış, Ocak'ta 100 avro daha zam ve şirketin mali tablosuna bağlı olarak 2023'ün ortasında da yüzde 2'lik zam daha önermişti.

Geri Dön 28 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN