Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Nisan 2022 Perşembe

Le Pen Fransız olmayanlara yardımı kaldırmak istiyor

Fransa’da seçimlerde ikinci turda yarışacak aşırı sağcı cumhurbaşkanı adayı Le Pen Fransız olmayanlara verilen sosyal yardımları kaldırmak istiyor.

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda en yüksek oy alan iki aday mevcut Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Le Pen oldu. Seçimlerin ikinci turu 24 Nisan’da gerçekleşecek. Mitingler ise sürüyor.

Çarşamba akşamı bir konferansta konuşan Le Pen emlak ve iş piyasasında Fransızlara öncelik vermek istediğini söyledi. Le Pen cumhurbaşkanı seçilirse Fransız olmayanlara verilen sosyal yardımları da kaldırmak istediğini belirtti.

Dış politikaya ilişkin de konuşan Le Pen, Almanya’ya ‘inkar edilemez’ stratejik farklılıkları olduğunu belirterek "AB’den çıkmak istemiyoruz ancak AB’ye ödenen katkı payının azaltılması gerekiyor" dedi.

Macron'a tepki: Sizin kadar kötü cumhurbaşkanı görmedim

Öte yandan seçim kampanyası için Alsas bölgesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Macron, bir vatandaşın sert eleştirilerine maruz kaldı. Emeklilik reformu ve hastanelerin durumu hakkında memnuniyetsizliğini dile getiren vatandaş, "Hayatımda sizin kadar kötü cumhurbaşkanı görmedim" dedi.

Macron, emeklilik yaşını 65'e çıkarmak istiyordu. Gelen tepkiler üzerine geri adım atan Macron "65 yaş bir kaide değil. 64 de olabilir" demişti. Fransa'da emeklilik yaşı bugün itibarıyla 62.

Geri Dön 14 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN