Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Ağustos 2022 Perşembe

Lauterbach: Yaşlılar hemen aşılanmalı, gençler biraz bekleyebilir

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, yeni Enfeksiyondan Koruma Yasası ile ilgili konuştu. Bakan Lauterbach, "Yaşlılar bir an önce aşılanmalı. Gençler biraz daha bekleyebilir. Hiçbir zaman tüm gençlerin aşılanmasını önermedim" dedi.

Sonbaharda yeni koronavirüs yasası yürürlüğe girecek. Konuya ilişkin ARD yayınında konuşan Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, "Yeni yasa sayesinde vakalar yükselirse tüm alanlarda maske mecburiyetini hemen uygulamaya koyabileceğiz. Son 3 ayda aşılananlar ve iyileşenler bu kuraldan muaf tutulacak. Bu kişilerin muafiyeti farklı renkte sertifikalarla koronavirüs appleri (Corona WarnApp) üzerinden gösterilebilir" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Lauterbach ayrıca, "Yaşlılar ve risk grupları sonbaharda gelecek yeni aşıyı beklemeden bir an önce aşılanmalı. Gençler biraz daha bekleyebilir. Hiçbir zaman tüm gençlerin aşılanmasını önermedim" diye konuştu. 

Diğer taraftan; bakan temmuz ayında Spiegel Gazetesi’ne verdiği demeçte, yazın tadını çıkarmak isteyen tüm gençlere dördüncü doz aşıyı önermişti. Daimi Aşı Komisyonu -Stiko- ise şu anda yalnızca 70 yaşın üzerindekilere ve risk gruplarına dördüncü dozu öneriyor. 

Saksonya-Anhalt Sağlık Bakanı Petra Grimm-Benne, “Koronavirüs salgınıyla ilgili önlemler ülke genelinde belirli bir tarihten itibaren başlamalı ve maskeyle ilgili muafiyetler yeniden düzenlenmeli. Bu uygulamanın kontrolü zor” diye konuştu. 

Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, Tagesschau’ya verdiği demeçte, “Yeni önlemlerle ilgili Daimi Aşılama Komisyonu'yla koordineli çalışılmalı, kurumun tavsiyeleri dikkate alınmalı. Uygulamanın yamalı bir bohça olmasını önlemek için kararların ülke genelinde alınması daha doğru olurdu” dedi.

Geri Dön 11 Ağustos 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN