Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2022 Salı

Kuraklık ve orman yangınları sürüyor

Fransa’da aşırı sıcaklar nedeniyle ortaya çıkan kuraklık ve orman yangınları sürüyor. Toplam 96 bölgenin 93’ünde kuraklık nedeniyle su kısıtlamasına gidildi. Ülke genelinde etkili olması beklenen yeni bir sıcak hava dalgasına karşı da uyarı yapıldı.

Hafta sonu Gard bölgesinde çıkan orman yangını, 370 hektar ormanın kül olmasına yol açtı. Yangında biri ağır, en az 6 itfaiyeci yaralandı. Yaklaşık 400 itfaiyeci, büyük ölçüde kontrol altına alınan yangını söndürme çalışmalarına devam ediyor. 

Doğal koşulların yanı sıra, kasıtlı olarak çıkarılan orman yangınları da var. Cuma günü, bir gönüllü itfaiyecinin adrenalin ve ilgi için yangın çıkardığını itiraf etmesi, tüm ülkede şoka neden olmuştu. Şüphelinin 15 yıla kadar hapis cezası alması bekleniyor. Perşembe günü tutuklanan ve kanında yüksek oranda alkol bulunan bir başka kişi ise, Ardeche bölgesinde 1.200 hektar ormanın yanmasına yol açan yangını kendisinin çıkardığını itiraf etmişti. 

Savcılık, geçtiğimiz hafta ülkenin kuzeybatısında çıkan iki yangının da ‘kesinlikle insan tarafından çıkarılmış’ olduğunu açıkladı. 

Geri Dön 02 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN