Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2022 Salı

Kriz korkusu: Almanların yüzde 91’i daha az harcama yapıyor

Son yapılan ankete göre Almanların yüzde 91’i alışveriş yaparken artık daha dikkatli davranıyor ve daha az şey satın alıyor.

Kriz korkusu: Almanların yüzde 91’i daha az harcama yapıyor

BILD gazetesi adına INSA Araştırma tarafından yapılan ankete göre Almanlar ekonomik kriz endişesiyle daha az alışveriş yapıyor. Enflasyon nedeniyle en çok kısılan alanların başında yüzde 54 ile restorana gitme, yüzde 50 ile kıyafet alma, yüzde 48 ile tatile gitme bulunuyor. Asıl can yakan oran ise yiyecek-içecekten kısanlarda. Almanların yüzde 43’ü son zamanlarda yeme-içme harcamalarından kıstığını beyan etti.

Halkın yüzde 75'i fiyat artışlarını fazla ve aşırı fazla hissetmeye başladı. Aylık geliri net 2.000 avro olan hanede, enflasyonu ağır şekilde hissetme oranı yüzde 82. Halkın yüzde 50'si bu yıl, ekonomik durumlarının kötü olduğunu düşünüyor. Yüzde 46'lık bir kesim ise, daha da kötüleşmesini bekliyor.

Geri Dön 05 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN