Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Haziran 2022 Salı

Koronavirüs ve grip salgını uyarısı: Çok tehlikeli bir kombinasyon

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, koronavirüs ve grip salgınının aynı anda yayılmasının çok tehlikeli bir kombinasyon olduğunu söyledi. Yeşiller Sağlık Uzmanı Dahmen ise koronavirüs aşısı ile birlikte grip aşısının da yapılmasını tavsiye etti.

Koronavirüs salgını başlayalı 2 yıl oldu. Bu süreçte maske, mesafe ve hijyen önlemleri sayesinde neredeyse hiç grip vakasına rastlanmadı. Ancak önlemlerin kaldırılmasıyla birlikte önümüzdeki sonbahar-kış döneminde grip vakalarının yeniden görülmesi endişesi başladı. Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, sonbaharda gelmesi beklenen yeni koronavirüs dalgasına ek olarak grip salgınının da yaşanmasına karşı uyardı. Lauterbach, koronavirüs ve gribin eş zamanlı olarak yayılmasını "çok tehlikeli bir kombinasyon" olarak nitelendirdi. Lauterbach, “Maske koruması ve temas kısıtlamaları olmadan, sonbahar ve kış aylarında çok tehlikeli bir COVID ve grip kombinasyonuyla karşı karşıya kalabiliriz” diye uyardı ve her ikisine karşı da başarılı bir aşı kampanyası yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Yeşiller Sağlık Uzmanı, Bakan Lauterbach ile hemfikir

Yeşiller Sağlık Uzmanı Janosch Dahmen de Bakan Lauterbach ile hemfikir. Dahmen, bu iki salgının kombinasyonu hakkında ‘çok endişeli’ olduğunu söyleyerek "Avustralya gibi, sonbaharın henüz yeni başladığı güney yarımküreye bakarsak, gerçekten dramatik bir grip dalgasının yayıldığını söyleyebiliriz. Böyle bir kombinasyonun yaşanması halinde, çok sayıda başta solunum yolu hastalığı olmak üzere ciddi hastalıklar yaşanabilecek ve bu da sağlık sistemimize ağır bir yük getirecektir" diye konuştu. Kendisi de bir hekim olan Dahmen, koronavirüs aşısının yanısıra grip aşısının da yapılmasını tavsiye etti ve ekledi; "Ancak bu şekilde Avustralya'da gördüğümüz şiddetli grip dalgasının yaşanmasını engelleyebiliriz"

Geri Dön 14 Haziran 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN