Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Haziran 2022 Cuma

Koronavirüs dalgası: Yaz aylarında hayatımızın parçası olabilir

Koronavirüs salgını bitmek bilmiyor. Vakalar 90-100 bin bandında seyrediyor. Omicron’un alt varyantı BA.5 çok daha bulaşıcı. Koronavirüs dalgaları normalleşebilir uyarısı yapılıyor.

Koronavirüs dalgası: Yaz aylarında hayatımızın parçası olabilir

Yoğun bakım doktoru Christian Karagiannidis, Tagesschau’a verdiği röportajda önümüzdeki birkaç yıl içinde yaz aylarındaki koronavirüs dalgalarının normalleşeceğine dikkat çekti. Karagiannidis, “Omicron alt varyantı BA.5’in çok daha bulaşıcı olması nedeniyle, yazın da sayıların artmaya devam etmesi çok normal. Hastanelerde şu an için bir yoğunluk yok ancak beni daha çok endişelendiren, bu yeni dalgada yaşlılar ve bakım evlerinde yaşayanlar için hayati tehlike artıyor. Özellikle kronik hastalıkları bulunanlar ve yaşlılar dördüncü aşıyı yaptırmalı. Kapalı mekanlarda maske takmaya devam edilmesi gerekiyor” dedi. 

Bavyera'da zorunlu aşı tartışması

Bavyera’da ise zorunlu aşılama tartışılıyor. Bavyera, Hessen ve Baden-Württemberg eyaletleriyle birlikte aşı zorunluluğu konusunda yeni bir adım atmak istiyor. Hükümet’in zorunlu aşılama konusunda yol katedememesini eleştiren Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek RND’ye verdiği demeçte, “Gelecek hafta gerçekleşecek sağlık bakanları konferansında, 60 yaş ve üzeri için zorunlu aşılamayı savunacağım. Salgından kurtulmanın en hızlı yolu aşı zorunluluğundan geçiyor. Ayrıca kaç kişinin gerçekten aşılandığını bilmemiz için acilen bir aşı kaydına ihtiyacımız var” dedi. Holetschek, hükûmetin aşılama ve diğer önlemler konusunda fikir ayrılıkları yaşadığını söyledi ve ekledi; “Eyaletler de ne yapacağını zaten bilmiyor, bu sonbahar için yanlış ve tehlikeli bir durum."

Aşı merkezleri boş

Aile Hekimleri Birliği ise aşı merkezlerinin boş olduğuna dikkat çekti. Birliğin Başkanı Ulrich Weigeldt, RND’ye konuyu değerlendirdi. Weigeldt, "Aşı merkezlerinin yaz boyunca çalışmaya neden devam etmesi gerekiyor, anlaşılır gibi değil. Bu merkezler şu an ülke genelinde bomboş. Bu nedenle Almanya'daki aşı merkezlerinin geçici olarak kapatılması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

Weigeldt, gezici aşılama önerisini getirerek, “Geçmişte aşılama bir çok yerde gezici ekiplerle yapıldı. Sonbahar için mantıklı bir uygulama olabilir" dedi.

Haziran ayının başında federal ve eyalet hükümetleri sonbaharda olası bir dalgaya karşı kapsamlı bir aşı kampanyası hazırlama konusunda anlaşmıştı. Karara göre, Federal Hükümet yeterli miktarda aşı temini yapmaya  ve aşı merkezlerinin yüzde 50'sini finanse etmeye devam edecek. 

Geri Dön 17 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN