Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Haziran 2022 Cumartesi

Konut krizine çözüm aranıyor

Berlin’de konut krizine çözüm aranıyor. Berlin Senatosu’nun Kamulaştırma Komisyonu 4 saatlik toplantı yaptı. 

Konut krizine çözüm aranıyor

Berlin halkının yüzde 84’ü kirada yaşıyor. Piyasanın durumu ise ‘son derece gergin’ olarak ifade ediliyor. Her yıl Berlin’e 40 bin kişi taşınıyor ve en yüksek kira artışı da burada.

Berlin Senatosu Kamulaştırma Komisyonu Başkent’teki konut krizine çözüm arıyor. Yapılan dört saatlik toplantının sonunda krize yönelik analizler paylaşıldı: ”İlk olarak devlete ait gayrimenkul şirketlerinin daha adil bir fiyat politikası olduğu belirlendi. İkinci olarak da kamulaştırma potansiyeli olan mülklerin kime ait olduğu her an değişebilir” dendi. 

Kamulaştırma Komisyonu, geçtiğimiz sonbaharda yapılan referandumda, seçmenlerin neredeyse yüzde 60’ının (yüzde 59,1) büyük konut gruplarının kamulaştırılmasına evet dediğini bildirdi. Buna göre, en az 3 bin dairelik bir portföye sahip gayrimenkul gruplarının belediye mülküne dönüştürülmesi talep ediliyor. Komisyon uygulamanın yasal, ekonomik ve sosyal yönlerini araştırıyor. 

Rosa Lüksemburg Vakfı Başkanı Christoph Trautvetter daha radikal taleplerde bulundu. Trautvetter “1000 ve üzerinde dairesi bulunan tüm emlak şirketleri, ‘kamulaştırma adayı’ olarak belirlenebilir” dedi.

Geri Dön 11 Haziran 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN