Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Haziran 2022 Cuma

Koalisyonda ‘Vatandaşlık Parası’ çatlağı

Trafik Lambası Koalisyonu’nda SPD ve FDP Bürgergeld olarak bilinen ‘Vatandaşlık Parası’ ile ilgili detaylarda uzlaşamadı.

Koalisyonda Bürgergeld ile ilgili çatlak yaşanıyor. Koalisyon ortakları SPD ile FDP arasında anlaşmazlık var. SPD’li Çalışma Bakanı Hubertus Heil sosyal yardımlarla geçinenlere 50 avroluk zam vermek istiyor. SPD’nin sol kanadı 600 avroluk sabit maaşta ısrarcı ve elektrik maliyetlerinin üstlenilmesi, yaptırımların tamamen kaldırılması gibi talepleri de var. FDP ise bu bu önerilere sert biçimde karşı çıkıyor. Zamların yalnızca enflasyon oranına göre belirlenmesinden yanalar. Koalisyonun bir diğer ortağı Yeşiller Partisi ise çekimser. Partiden henüz bir değerlendirme gelmedi.

Zam yeterli bulunmadı

Sosyal Dernek VdK, Vatandaşlık Parası için yeni bir düzenlemeyi memnuniyetle karşıladı ancak 50 avroluk bir zammın yeterli olmadığı görüşündeler. Alman Refah Eşitliği Derneği’nden yayınlana uyarıda ise, “Hartz IV, Vatandaşlık Parası ismiyle makyajlanmış bir şekilde aynen devam ediyor. Gerçekten cesur reformlara ihtiyaç var” denildi.

Geri Dön 03 Haziran 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN