Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Haziran 2022 Çarşamba

Koalisyonda ‘benzin fiyatı’ çatlağı: Ek vergi tartışması

Almanya’da 1 Haziran tarihinde başlayan akaryakıttaki vergi indirimi sonrası fiyatlar yeniden yükseldi. SPD, Sol Parti ve Yeşiller büyük petrol şirketlerine ek vergi getirmek istiyor. FDP ise her zamanki gibi karşı çıkıyor.

Koalisyonda ‘benzin fiyatı’ çatlağı: Ek vergi tartışması

Almanya’da 1 Haziran’da, 3 ay boyunca sürecek akaryakıtta vergi indirimi başladı. Beklenilenin aksine benzin istasyonlarının çoğu vergi indirimini anında fiyatlara yansıttı. Ne var ki bu uzun sürmedi ve birkaç gün içerisinde fiyatlar yeniden yükseldi.

Eyalet başbakanları, geçtiğimiz hafta Şansölye Olaf Scholz ile bir araya geldi. Yüksek kâr elde eden enerji şirketlerine karşı daha güçlü bir eylem planı talep edildi. Bunun için şirketlere ek vergi konulması gündeme geldi. Sol Parti, SPD ve Yeşiller partilerinden birçok politikacı bu konuya sıcak bakıyor. Ancak FDP her zamanki gibi ek vergi önerisine karşı çıktı. Partinin Meclis Grup Başkanı Christian Dürr BILD’e verdiği demeçte "Bu öneri kulağa ilk etapta hoş gelse de, sonuçları Almanya için kötü olur. Kâr vergisinin artırılması, Biontech gibi hâlihazırda yüksek vergiler ödeyen yenilikçi şirketlerin ülkeden gitmesine sebep olabilir. Bunu hiç kimsenin isteyeceğini zannetmiyorum" dedi.

FDP’li Otto Fricke ise vergi artışının modası geçmiş bir çözüm olduğunu savunarak "Bunun yerine daha fazla yatırım teşvik edilebilir" ifadesini kullandı.

Geri Dön 08 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN