Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2022 Çarşamba

Kartla ödeme sorunu 8 gündür devam ediyor

Almanya’da geçtiğimiz salı gününden bu yana kredi ve banka kartlarıyla ödemelerde sorun yaşanıyor. Birçok market ve satış mağazasında kartla ödeme yapılamıyor. Sorunun ne zaman çözüleceği ise belirsiz.

Almanya'da geçen Salı günü başlayan banka ve kredi kartlarıyla ödeme sorunu devam ediyor. Bir yazılım hatası nedeniyle yaşanan teknik sorundan dolayı çok sayıda market ve satış mağazasında kartla ödeme yapılamıyor, sadece nakit para ile ödeme yapılabiliyor. Sorunun tamamen ne zaman düzeleceği henüz bilinmiyor. Yazılım güncellemesi nedeniyle sorunun en az birkaç gün daha süreceği tahmin ediliyor. 

Hatırlatma: Benzini doldurmuş ve son anda kartla ödeme olmadığını farkettiğiniz bir durumda, çoğunlukla hata sürücü olarak size ait oluyor. Bu yüzden yakıt doldurmadan önce sormakta fayda var. Bu gibi davalarda mahkemeler benzin istasyonu işletmesinden yana oluyor. Markette kasadan ürünleri geçirip nakit paranız olmadığı için ödeme yapamazsanız, kimlik kartınızı rehin olarak bırakmamanız ve marketin de kimlik kartınızı rehin olarak almaması gerekiyor. Bırakılacaksa da kimlik kartınızın fotokopisinin bırakılması ve kimlik tespiti dışındaki kişisel bilgilerin de yer alığı yerlerin karalanması tavsiye ediliyor.

Geri Dön 01 Haziran 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN