Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Nisan 2022 Pazartesi

İsviçre Almanya’nın "Ukrayna’ya silah gönderimi" talebini reddetti

İsviçreli yetkililer, tarafsızlık ilkeleri gereği Almanya’dan gelen İsviçre yapımı mühimmatın Ukrayna’ya gönderilmesi talebini reddettiklerini duyurdu.

Gazeteye demeç veren Ekonomik İşler Sekreterliği (SECO) Sözcüsü, "Almanya’nın talepleri hem tarafsızlık ilkemiz hem de savaş malzemelerine ilişkin yasanın kriterlerinin bağlayıcılığı sebebiyle reddedildi" ifadelerini kullandı.

İsviçre’nin tarafsızlık ilkesi ve silahların iç savaş veya uluslararası çatışmadaki ülkelere gönderilmesini yasaklayan kanunları bulunuyor. Silah satışları ayrıca, ‘yeniden ihraç edilmeme beyanı’ kapsamına giriyor. Bu kapsamda İsviçre yapımı silahlar bir başka ülkeye SECO onayı olmadan gönderilemiyor.

Ukrayna savaşı sonrası Rusya’ya karşı İsviçre’nin AB yaptırımlarını destekleme kararı sonrası ülkenin tarafsızlık ilkesi tartışmaya açılmıştı. Öte yandan son yaşananlar, silah gönderimi korusundaki şüpheleri ortadan kaldırdı. Geçtiğimiz ay Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis, Polonya’ya silah gönderimini reddetmişti.

Kaynak: https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-block-german-request-to-deliver-ammo-to-ukraine/47540394

Geri Dön 25 Nisan 2022 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN