Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2022 Salı

İşveren Dernekleri Birliği: Almanya refah kaybına uğrayacak

Alman İşveren Dernekleri Birliği (BDA) Başkanı Rainer Dulger, kalifiye işgücü açığı nedeniyle önümüzdeki 10 yıl içinde Almanya’nın refah kaybına uğramasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Almanya ekonomisini canlı tutabilmek için her yıl en az 500 bin yeni nitelikli işçi ihtiyacını olacağını söyleyen Dulger, doğum oranının yüksek olduğu, İkinci Dünya Savaşı ile Soğuk Savaş arası dönemde dünyaya gelenlerin emeklilik yaşına gelmesiyle Almanya’da çalışan sayısının 2025 yılından itibaren düşüşe geçeceğini hatırlattı. 

Dulger şu ifadeleri kullandı: 

Alman ekonomisinde şu an yaklaşık 45 milyon ile istihdamda rekor niteliğindeki bir sayıdayız. Ancak önümüzdeki 10 içinde bunun yaklaşık 5 milyonunu kaybedeceğiz.

Alman hükümetinin aranan niteliklere sahip kişilerin Almanya’ya göç edebilmesini kolaylaştırması çağrısında bulunan Dulger, bu sürecin artık dijitalleşmesi ve vize randevuları için beklenen uzun sürelerin kısaltılması yönünde çağrı yaptı. 

Geri Dön 26 Temmuz 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN