Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Temmuz 2022 Perşembe

İş hayatından beklentiler değişti

Yalnızca para için çalışmak gençler için geçerli değil. Dünya genelinde yapılan araştırmaya göre 35 yaş altı gençler şirketin değerleri, işverenlerin tutumu gibi kriterleri de göz önünde bulunduruyor.

adece para için çalışmak bir çok genç için çoktan geride kaldı. Randstad şirketi tarafından dünya genelinde 18-65 yaş arası çalışanlar arasında yapılan araştırmaya göre, gençlerin iş hayatından beklentileri önceki yıllara göre değişmeye başladı. Özellikle 35 yaşın altındakiler için şirketin değerleri, işveren seçiminde önemli bir rol oynuyor. Gençlerin iş hayatından yüksek maaş ve bedava kahveden daha fazla beklentileri olduğunu söyleyen kariyer uzmanları, gençlerin daha çok kurum değerleri, çeşitlilik, çok seslilik gibi konulara önem verdiğini söylüyor. 18-24 yaş arasındakilerin yüzde 40’ı ise istemediği bir işi yapmaktansa işsiz kalmayı daha mantıklı buluyor. 

Önceki nesillerin odağında çoğunlukla yaşam kaygısı ve para olduğunu söyleyen uzmanlar, yeni kuşağın gündeminde mutlu bir yaşam sürmek olduğu, iş seçimlerinin ise yaşam tarzına paralel olduğunu ifade ediyor. 

Geri Dön 07 Temmuz 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN