Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Nisan 2022 Perşembe

İş hayatında kadınlara yönelik önyargı sürüyor

Belçika’nın Gent Üniversitesi’nde yapılan araştırma, iş hayatında kadınların, özellikle çocuklu kadınların, hâlâ ayrımcılığa uğradıklarını ortaya koydu.

Belçika’nın Gent Üniversitesi’nde kadınların iş hayatındaki yerine ilişkin bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada çıkan sonuca göre kadınlar, özellikle çocuklu kadınlar, iş hayatında ayrımcılığa uğramaya devam ediyor.

Araştırmacılar, ABD’de bulunan 300’e yakın iş yerine hayali iş başvurusunda bulundu. İş başvurularının sonucunda özellikle çocuklarıyla ilgilenmek için işe ara veren veya çalışma saatlerini azaltan kadınların işverenler tarafından tercih edilmediği tespit edildi.

Araştırmanın değerlendirme kısmında kadın çalışanların erkek çalışanlara göre daha sosyal ve yardımsever olarak nitelendirilmelerine karşın aynı zamanda daha dağınık ve daha az hırslı olarak görüldüğü belirtildi. Birçok kişi hâlâ kadının rolünün evde kalarak çocuk yetiştirmek olduğunu düşünüyor.

Geri Dön 14 Nisan 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN