Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Eylül 2022 Salı

İngiltere’nin yeni başbakanı Liz Truss

İngiltere’de Boris Johnson’ın istifasının ardından başlayan ve yaklaşık 2 aydır devam eden seçim yarışı sona erdi. Yarışı Dışişleri Bakanı Liz Truss kazandı.

İngiltere’nin yeni başbakanı Liz Truss

İngiltere’nin yeni Başbakanı ve Muhafazakar Parti’nin yeni lideri, Dışişleri Bakanı Liz Truss oldu. Sadece Muhafazakar Parti üyelerinin oy kullandığı seçimde, finale kalan diğer aday olan eski Maliye Bakanı Rishi Sunak 60 bin 399 oy aldı, Truss ise 81 bin 326 oyla (yüzde 57.4) birinci oldu.

Truss, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, Boris Johnson’a ve başta Rishi Sunak olmak üzere tüm adaylara teşekkür etti, vergi kesintilerine gitmek ve ekonomiyi büyütmek için ‘cesur bir planı’ olduğunu söyledi. Truss, enerji kriziyle ilgili olarak da uzun vadeli çözümler geliştirmeyi vadetti. 

Bugün Kraliçe 2’nci Elizabeth’le görüştükten sonra yeni hükümeti kurması beklenen Truss, Margaret Thatcher ve Theresa May’den sonra ülke tarihinin 3'üncü kadın başbakanı olacak. 

Geri Dön 06 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN