Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2022 Cumartesi

İndirimli toplu taşıma biletleri İsviçre’nin de gündeminde

İsviçre’de Ulusal Meclis’in sol kanadı Almanya’da 1 Haziran’da yürürlüğe girecek aylık 9 avroluk bilet uygulamasına benzer bir toplu taşıma bileti önerisinde bulundu.

Almanya’da haziran başından itibaren 3 ay boyunca uygulanacak olan 9 avroluk toplu taşıma bileti, İsviçre’de de gündeme geldi. Ulusal Meclis’in sol kanadı, yaz ayları için İsviçre’de de indirimli bir toplu taşıma bileti önerisinde bulundu. Sosyal Demokrat Partili Matthias Aebischer, ‘Mevcut enerji krizinde, araba kullanmayı ucuzlaştırmak yerine toplu taşımayı teşvik etmemiz gerekiyor’ dedi.

Toplu taşıma birlikleri desteklemiyor

Toplu taşıma birlikleri ise bu fikre sıcak bakmadı. İsviçre Ulaşım Kulübü (Verkehrs-Club der Schweiz) yöneticisi, "İsviçre’de zaten iyi işleyen bir toplu taşıma sistemimiz ve uygulanan birçok kampanyamız var" dedi. Ayrıca, indirimli biletin toplu taşımada aşırı yoğunluğa yol açacağı vurgulandı.

 

Geri Dön 28 Mayıs 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN