Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2022 Salı

İmar Bakanı’ndan ‘konut yardımı’ sinyali

İmar Bakanı Klara Geywitz, yeni yıldan itibaren daha fazla dar gelirliye konut yardımı yapılacağını duyurdu.

RND’ye konuşan Bakan Geywitz, “Daha fazla kişinin konut yardımı almasını istiyorum. Konut yardımı alma hakkı olanların çerçevesini önemli ölçüde genişleteceğiz” dedi. SPD'li bakan, bu konunun zaten koalisyon hükûmetindeki partilerin koalisyon anlaşmalarında da yer aldığını hatırlattı ve “Yılda 400 binden fazla yeni konuta ihtiyacımız var” dedi.

Münih Londra’yı solladı

Londra merkezli uluslararası Deloitte şirketinin yayımladığı 2022 Emlak Endeksi’ni açıkladı. Buna göre emlak fiyatlarının en pahalı olduğu şehirler sıralamasıdan ilk üç; Paris, Münih ve Londra oldu. Paris’te metrekare fiyatı 13 bin 462 avroya, Münih’te 10 bin 500 avroya, Londra, Frankfurt ve Oslo’da yaklaşık 8 bin 400 avroya çıktı. 

Deloitte Emlak Uzmanı Michael Müller konuya ilişkin şöyle konuştu:

İnşaat sektöründe fiyatlar Avrupa genelinde yükseldi. Tedarik zincirlerindeki sıkıntılar ve malzemelerindeki kıtlık, planlanan inşaat projelerin uygulama aşamalarındaki riskleri artırdı. Personel eksikliği ve enflasyon da daha da artmasına neden oldu. Diğer taraftan faiz oranlarının artması; konuta talebi ve fiyat artışını yavaşlatabilir.

Geri Dön 30 Ağustos 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN